Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6’lıydı 9’lu oldular!

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen AK Parti Ankara mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar vaadine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Sen şu anda hangi görevdesin, nasıl oluyor da olmayan bir şeyi getiriyorsun. Herhalde zamanında esrar, eroin göndermişler ki bunların bedelini geri döndürme gayreti var. Şimdi… Okumaya devam et Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6’lıydı 9’lu oldular!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Vatan: Kiralar 3 yıl dondurulacak!

MALATYA (İGFA) – Malatya’da depremden bu yana kiraların iki katına çıktığının belirtildiği açıklamada, Vatan Partisi olarak deprem bölgeleri başta olmak üzere Türkiye genelinde “kira artışlarının 3 yıl süreyle dondurulacağı” vurgulandı. Fahiş kira fiyatları ile ilgili TBMM’ye sundukları kanun teklifinin ayrıntılarının anlatıldığı basın açıklaması Vatan Partisi Malatya Milletvekili Adaylarının imzasıyla yapıldı. Açıklamada, Malatya’nın iki ayda yüzde… Okumaya devam et Vatan: Kiralar 3 yıl dondurulacak!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Kılıçdaroğlu’ndan Demokrasi Bileti çağrısı

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Her bağış, bir bilet demek. Haydi Türkiye sandıktan değişimi birlikte çıkaralım!” dedi. CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik’in, “Demokrasi Bileti, imkansızlığa mahkum edilen gençler oy kullanabilsin diye ortaya çıktı. Oyunun rengini değil, oy kullanmanı önemsiyoruz. Çünkü en doğru kararı vereceğini… Okumaya devam et Kılıçdaroğlu’ndan Demokrasi Bileti çağrısı

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Muş’ta 3 Yeşil Sol Partili tutuklandı

Diyarbakır Ajans / MUŞ (İGFA) – 14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Seçimler öncesi seçim çalışmaları kapsamında Muş’ta miting düzenleyen Yeşil Sol Parti mitingi sonrası polis ve mitinge katılan vatandaşlar arasında çıkan tartışma ardından 19 kişi polis tarafından gözaltına alınmıştı. Göz altına alınanların arasında Yeşil Sol Partisi’nin Muş yöneticilerinin de olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslardan 8’inin… Okumaya devam et Muş’ta 3 Yeşil Sol Partili tutuklandı

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Yalova'da İmamoğlu'na sevgi seli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte Yalovalılarla buluştu. YALOVA (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nı hınca hınç dolduran Yalovalılara konuştu. Yalova’nın 17 Ağustos 1999 depremine kadar turizmle anıldığını hatırlatan Başkan İmamoğlu, kente yeniden… Okumaya devam et Yalova'da İmamoğlu'na sevgi seli

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Kılıçdaroğlu: Artık Saraylılar alay ediyor!

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, soğan fiyatlarına yönelik eleştirilerine karşı hükümetin verdiği tepkilere sosyal medya hesabından göndermede bulunarak yanıt verdi. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, soğan, cücük hakaretleri edildiğini öne sürerek, “Soğan kafalı diye paylaşım yapıyorlar. Ben neyin huzurundayım biliyor musunuz? Eskiden bunları sureti bizlerden görünenler yapardı. Makarnacı, kömürcü diye alay edilirdi fakirle… Okumaya devam et Kılıçdaroğlu: Artık Saraylılar alay ediyor!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

YSK’dan ‘Millet İttifakı’ kararı!

ANKARA (İGFA) – YSK, AK Parti’nin “Millet İttifakı’nda yer alan 4 siyasi partinin aday listesi vermediği diğer iki partinin ise bazı illerde liste sunmadığı gerekçesiyle oy pusulasından Millet İttifakı’nın çıkarılması ve ittifaktaki her partinin oylarının ayrı ayrı hesaplanması” talebiyle yaptığı başvuruyu reddetti AK Parti’nin YSK Temsilcisi Recep Özel tarafından yapılan başvuruda, Millet İttifakı’nın Yüksek Seçim… Okumaya devam et YSK’dan ‘Millet İttifakı’ kararı!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Babacan ile Arıkan’dan teknolojik hesaplama!

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan YouTube kanalında yayınladığı “Bi’ Kahve” programında Prof. Dr. Erdal Arıkan’ı ağırladı.   Babacan ve Arıkan, yaklaşık 1 saat süren programda çip üretimi, polar kodlama, 5G, yapay zekâ, füzyon ve fiber altyapı gibi teknolojilerin de aralarında bulunduğu teknoloji gündemi üzerine sohbet ederken, teknolojik hesaplamayı birlikte yaptılar. 5… Okumaya devam et Babacan ile Arıkan’dan teknolojik hesaplama!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Kılıçdaroğlu, ‘Adıyaman Halil İbrahim Sofrası Buluşması’nda konuştu

ADIYAMAN (İGFA) – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramının 1. Gününde afet bölgesi Adıyaman’da Belediye Mezarlığı’nı ziyaret ederek 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua etti. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra, Halil İbrahim Sofrası Buluşması’nda Adıyamanlılar ile bir araya geldi. CHP lideri… Okumaya devam et Kılıçdaroğlu, ‘Adıyaman Halil İbrahim Sofrası Buluşması’nda konuştu

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış

Babacan: Demokrasi mi, otokrasi mi diyeceğiz!

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs seçimlerinin aslında bir referandum niteliğinde olduğunu belirten Babacan, “Demokrasi mi otokrasi mi diyeceğiz? Bereketli, huzurlu sofralar mı, kilosu 30 liraya çıkan soğan mı? Herkesi kucaklayan bakış mı, kendinden olmayan herkese terörist diyen nobran dil mi? Gidenlerin koşa koşa… Okumaya devam et Babacan: Demokrasi mi, otokrasi mi diyeceğiz!

Yayım tarihi
SİYASET olarak sınıflandırılmış